• Szukaj RWD
  • Konto RWD
  • Rejestracja RWD
  • Koszyk RWD
  • Schowek RWD
adres sklepu stacjonarnego: ul.Waszyngtona 122 Warszawa
tel. 22 813 63 08, 22 810 94 88
tel.kom. 609-240-003
Slider 1 w naglowku

Notice: Undefined variable: Nawigacja_bannerow in /szablony/mustang.rwd/strona_glowna.tp on line 233
0
Promocje w internetowym sklepie jeździeckim Mustang
Nowości w internetowym sklepie jeździeckim Mustang
Strona główna » Blog » Ogłowia anatomiczne - dlaczego są takie ważne?

Producenci

Kategorie

Parisol Polska

Roeckl Sports Polska

 

Ostatnie aktualności

Ogłowia anatomiczne - dlaczego są takie ważne?

Data dodania: 28-03-2022

Chcąc cieszyć się z jazdy, która jest przyjemna zarówna dla jeźdźca jaki i dla konia, należy pamiętać o doborze właściwych akcesoriów.
 

Szczególnym kryterium, jakim powinniśmy się zawsze kierować, jest komfort i zdrowie naszego zwierzęcia. Odpowiednio dobrane ogłowie stanowi jeden z najważniejszych akcesoriów dla koni. Jego wybór jest jednak bardzo trudnym zadaniem.
 

Powinno być ono dopasowane nie tylko do danej dyscypliny ale i do konia. Poszczególne jego paski powinny być poprowadzone w sposób komfortowy dla zwierzęcia.
 

Tutaj doskonałym rozwiązaniem okazują się ogłowia anatomiczne- Stosowanie właściwie dobranego ogłowia to nie tylko kwestia wygody, jest też przede wszystkim wyrazem troski o konia i jego komfort.
 

Zalety tych produktów: Dzięki nim jazda może być komfortowa zarówno dla zwierzęcia, jak i jeźdźca.
 

Ogłowia anatomiczne mają pozytywny wpływ na zdrowie konia

 

Niewłaściwie poprowadzone skórzane paski będą uciskać nerwy bądź naczynia krwionośne zwierzęcia, tym samym sprawiając mu dyskomfort i ból. W skrajnych przypadkach może dojść również do poważnych schorzeń, takich jak zapalenie więzadeł karkowych lub paraliżu nerwu twarzowego lub innych uszkodzeń w obrębie głowy. Właśnie dlatego warto się na nie zdecydować. Są to produkty, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by bardzo dobrze dopasowywały się do kształtu końskiej głowy, nie naciskając przy tym na żadne wrażliwe miejsca czy nerwy zwierzęcia, mogą także zapobiegać head shakingowi.
 

Jeżeli szukasz anatomicznego ogłowia to świetnym wyborem będą ogłowia Schockemöhle Equitus który jest niezwykle popularny, zarówno jeśli chodzi o ujeżdżenia jak i skoki przez przeszkody. Jest to jeden z pierwszych producentów, którzy wprowadzili na rynek ogłowia anatomiczne. Ich budowa sprawia, że paski nie uciskają mocno na potylicę zwierzęcia i omijają nerw twarzowy czy większe naczynia krwionośne. Ponadto nie ograniczają swobodnego oddychania czy ruchów nozdrzy. Produkty tej marki są certyfikowane przez FN, dzięki czemu są zgodne z LPO i mogą być wykorzystywane podczas konkursów międzynarodowych.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Copyrights © 2022 Mustang SC
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu